Hej Kolęda, Kolęda. Koncert kolędowo-świąteczny. Alicja Węgorzewska. Bogdan Kierejsza.

Kolęda koncert Węgorzewska Święta

Hej Kolęda, Kolęda. Koncert kolędowo-świąteczny. Alicja Węgorzewska i Bogdan Kierejsza. Koncert kolędowo-świąteczny w wykonaniu gwiazdy światowego formatu, znanej i cenionej śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej. Święta Bożego Narodzenia, czas wspólnego kolędowania, radości i nadziei. Chcąc dzielić z Państwem ten magiczny czas proponujemy Państwu koncert kolędowo-świąteczny ze stosowną oprawą muzyczną odpowiadającą Państwa wymaganiom. Proponujemy Państwu te najbardziej znane i wzruszające kolędy oraz nowe, mniej znane, ale równie piękne utwory świąteczne.

 

Znakomici artyści: Alicja Węgorzewska, Bogdan Kierejsza – skrzypce

Wersje koncertu: Koncert z fortepianem lub podkładami orkiestrowymi lub z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, z towarzyszeniem skrzypka  lub z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Dodatkowa opcja koncertu z tenorem. 

Czas trwania koncertu: 70 minut

PO KONCERCIE SPOTKANIE Z ARTYSTAMI

 

Znakomita oprawa do świątecznych spotkań firmowych, koncertów okolicznościowych, kościelnych.

 

PROGRAM KONCERTU

Zakładamy otwarcie blokiem najbardziej znanych polskich kolęd w gwiazdorskim wykonaniu Alicji Węgorzewskiej :

Bóg się rodzi
Nie było miejsca dla Ciebie
Lulajże Jezuniu
Mizerna cicha
Gdy się Chrystus rodzi
Wśród nocnej ciszy
Jezus Malusieńki
Przybieżeli do Betlejem Pasterze

 

W drugiej części występu usłyszymy mniej znane utwory i kolędy, polskie i zagraniczne:

 

Do Szopy hej Pasterze
Somewhere
Cicha noc
White Christmas
Matka Boska Snieżna
Gdy Śliczna Panna
Ave Maria
Panis Angelicus
Pięknie Pada Śnieg

 

Na zakończenie wspólny finał i wspólny bis

 

Wśród nocnej ciszy
Święta Święta

 
 
 

 

Polskie Kolędy. Alicja Węgorzewska.

Praca nad płytą trwała kilka miesięcy. Nowoczesne aranżacje utworów napisał wybitnie uzdolniony skrzypek i kompozytor – Bogdan Kierejsza. Bogate, orkiestrowe brzmienie kolęd współgrają z polskimi motywami polonezów i kujawiaków.

– Kolędy były w moim domu od zawsze – mówi Alicja Węgorzewska. – Pamiętam, jak siadaliśmy przy stole wigilijnym z babcią, która pochodziła z Wilna i kolędowaliśmy. Dużo później odkryłam, że kolędy mogą być fascynującym materiałem muzycznym. Jakiś czas temu zostałam zaproszona do Polsatu na dużą galę świąteczną. Na potrzeby tamtego spotkania powstały piękne aranże kolęd, chwytające za serce. Są to kolędy, których każdy chciałby słuchać w domu. Nie są udziwnione, nie są przekształcone, tylko zachowują tę swoją prostotę, piękno i elegancję. Są orkiestrowe, mają niebanalne aranżacje, w stylu Andrei Bocellego i Davida Fostera. Czarują swoim charakterem. Posłuchajcie…

Na albumie znalazły się najpiękniejsze i najsłynniejsze polskie kolędy, m.in. „Lulajże Jezuniu”, „Cicha Noc”, „W żłobie leży”, „Wśród nocnej ciszy”, w pięknych, tradycyjnych, orkiestrowych aranżacjach.

 

POZOSTAŁE OFERTY